Close

hakkımızda

Bursa'nın en kaliteli halı sahası

Amacımız Bursa’da halı saha hizmeti veren en kaliteli , müşteri memnuniyeti en fazla olan halı saha işletmesi olmak. Bu yüzden halı saha alanımızı yaparken en son teknoloji ve en iyi malzemeler kullanılarak özenle hazırladık.

nilüfer halı saha

halı saha nasıl bir yerdir?

Halı saha herkesin kendini üst düzey futbolcu olarak tanımladığı, “Biz eskiden halı saha da çok iyi oynardık”, “Futbolcu olacaktım ama şartlar el vermedi”, “ halı saha da futbol için bizden geçti artık”, “Haftada bir kez halı saha yapsak yeter , abi”, “Artık her hafta halı saha da oynayalım”, “Haftada 2 halı saha maçı atalım” gibi özlü sözlerin kullanıldığı yer halı sahadır.

halı saha'da kaleci sorunu?

Halı saha da kaleye geçmek gerçekten cesaret ister ve kendinden ödün vermeyi gerektirir. Halı saha da her takımın kaptanı aşağıda ki soruyu arkadaşına sormakla yükümlüdür.
-Kardeşim kaleye geçer misin ?
-Abi, ben kalede iyi değilim, defansım daha güçlü 🙂

halı saha da fazla oyuncu olursa ?

Halı saha maçında 1 kişi fazladır ve oyunculardan biri öne atılır:. “Abi ilk devre bizde oynasın, 2. devre size geçsin.”

Peki, bunu kime uygulayacağız ? Küçükken dediğimiz gibi, “Kardeşim sen sütten sayılırsın, halı saha maçında bir devre bizde bir diğer devre rakipte oyna.” 

En zayıf ve çelimsiz olan kişi halı saha da takım değiştirir ama bu çelimsiz arkadaş halı saha maçının kaderini de değiştirecek kişi olur çoğunlukla çoğu zaman.

halı saha'da maç içinde kaleci değiştirme ?

Halı saha da maçtan önce kaleye geçmemenin günah olduğu dönemden sonra halı saha maçı içinde ihtiyar delikanlılar yorulur ve halı saha da kaleye geçmek için can atarlar. Bu da abilerimizin biz gençlere gösterdiği güzel bir örnektir.

halı saha da defans kuralı ?

Halı saha da amaç çalım ve gol atmak kadar kendini göstermektir. Ama en önemliside aynı zamanda halı saha da gol yememektir. Halı saha da klasik olan bir söz, hatta “atasözü” de şudur: “ ALLAH’INI SEVEN DEFANSA GELSİN.” ” . Halı saha da defans, ALLAH RIZASI için yapılır. Takım için değil 🙂

halı saha'da YELEĞİN GİYİLMESİ?

Halı saha da en önemli, en çok kullanılan, en sevilen, en heyecanlı konularından biri daha 🙂 Çocuklarınıza miras kalacak cümle:; “Halı saha da ilk golü yiyen yeleği giyer.”


Daha sonrasında halı saha da takım gaza gelir ve, “Abi neden forma yaptırmıyoruz ?” konusu açılır.

halı saha da
takımın abisi ?

Bu abiler halı saha maçı içinde hiç bir şey yapmasa bile sürekli konuşurlar. Ya da önceki hayatında Maradona olarak yaşamıştır ve sizden de aynı şekilde halı saha da oynamanızı ister. Bazı abiler çok sevimli, sevecen olsa da bazıları gerçekten moral bozmak için görevlendirildiğini tüm halı saha ekibine hissettirir. Ama her ne olursa olsun, bizler büyüklerimize saygı küçüklerimize sevgi ile yaklaşacak ve bu anlayış ile halı saha da futbol oynamaya devam edeceğiz.

Mustafa Kemal ATATÜRK : “Ben , sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.”

Halı sahanın olmazsa olmazlarındandır halı saha kavgaları. Saman alevi gibi parlar ve bir anda söner. Çoğunlukla çekme ve arkadan darbe ile başlar , itişmeler ver sözlü atışmalar ile devam eder, araya takım arkadaşlarının girmesi ile sarılarak mutlu son ile biten kavgalardır.

Ayak tenisi tekler, çiftler veya üçler şeklinde oynanıyor. Oyuncular topa kolları ve elleri ile dokunamazlar fakat omuzlar dahil vücudun tüm kısımları ile dokunabilirler Setler 11 veya 21 sayıda sonuçlanıyor. İki set alan maçı da kazanıyor. … Futnet olarak da bilinen Footballtennis, futbolla oynanan bir spordur.

Saha ölçüsü tekler maçında 8.2 x 12.8 metredir. Çiftler ve Üçlüler maçında ise oyun alanı 8.2m. x 18m. boyutlarındadır. Oyunda kullanılan top nizami futbol topudur. Bu topun ağrlığı ise 396gr. File yüksekliği de 1.10m. dir.